
Протягом місяця у коледжі проводилася літературно-мистецька акція «Шевченківський березень», присвячена 199-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Студенти І – ІІ курсів разом із викладачами української мови і літератури та культурології Стадник С.І., Савенко О.Д., Степаненко Н.М. здійснили творчий проект «Шевченко – великий поет і художник», дослідивши літературну спадщину Великого Кобзаря та його художні доробки у живопису.
4 квітня 2013 року у конференцзалі коледжу відбувся урочистий захід «Вічний як правда», на якому були проведені підсумки шевченківської літературно-мистецької акції.
Кращі читці виступили з віршами Т. Шевченка. Майстерно прочитав вірш «Минули дні, минають ночі» Лисак Олександр. Зворушливо, відчувши кожне слово уривку з поеми «Гайдамаки», виступила Волкова Саша. За читання вірша «Минули літа молодії» Поправка Марія отримала на міських читаннях в історичному музеї грамоту. Гучними аплодисментами вітала аудиторія кожного читця віршів Шевченка: Сулиму М., Макерову А., Комкова Б., Порубенко В., Франчук М., Воробйову Ю., Коропа Є. Кращі читці отримали з рук директора коледжу Кочерги В.Г. подяки та подарунок – книгу лауреата Шевченківської премії, криворізького письменника Григорія Гусейнова, з яким, до речі, колектив коледжу підтримує тісний зв’язок. Письменник двічі приїздив на зустріч з коледжанами.
В другій частині заходу перед студентами й викладачами виступили в ролі мистецтвознавців студенти 2 курсу: Пишна І., Жаркевич О., Юдченко І., Оласюк Д., Бичко І., Крачковський В., які розповіли про живопис Шевченка, про його талант портретиста та про деякі його картини: «Катерина», «Селянська родина», «Циганка-ворожка» та інші.
Із культурологічних досліджень всі дізнались, що живописна спадщина Шевченка налічує близько 1200 робіт, що свідчить про те, що малярству Великий Кобзар приділяв велику увагу. За півроку до смерті Рада академії художеств присвоїла Шевченкові звання академіка.
Він був сином мужика, а став володарем у царстві Духу.
Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури.
Вшанування пам’яті Великого Кобзаря стало доброю традицією у Жовтоводському промисловому коледжі ДНУ, як виконання заповіту Шевченка:
«І мене в сім’ї великій,
Сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим, тихим словом».
Степаненко Н.М., методист, старший викладач