протягом 2018 року проводила громадська організація «Примножимо славу Придніпров’я».
Мета конкурсу – залучити максимальну кількість молоді та їх батьків, представників педагогічних колективів, не байдужих до «чистоти» мови. Конкурс проводився, як соціально-молодіжний проект, для популяризації інформації про вплив нецензурної лексики на культуру поведінки молоді – майбутнього нашої держави.
На обласний конкурс від Жовтоводського промислового коледжу ДНУ ім. О.Гончара представлені роботи 4-х студенток другого курсу: Ємець Юлії, Жушман Альбіни, Йолкіної Діни та Ткаченко Вероніки. Керівництво конкурсними роботами здійснювала викладач-методист Степаненко Н.М.
Конкурсна комісія напередодні Дня української писемності та мови провела підсумки обласного конкурсу на тему «Культура мови».
Студентка нашого коледжу Ткаченко Вероніка посіла ІІІ місце і буде нагороджена грамотою та цінним подарунком до Міжнародного дня студентів.
Творча робота
на тему: «Культура мови»
Ткаченко Вероніка,
студентка 2-го курсу
Жовтоводського
промислового коледжу
ДНУ ім. О.Гончара
Читаючи твори видатних українських письменників і поетів, милуєшся красою рідної української мови. Кожного разу, коли відкриваєш книгу, переконуєшся в тому, що наша мова дійсно прекрасна.
Але це в книгах… В повсякденному житті можеш почути розмови якоюсь дивною мовою – «суржиком», а ще гірше, коли чуєш нецензурну. Це ображає і принижує мою гідність.
Моє ставлення до нецензурної лексики є негативним. Як не прикро це усвідомлювати, але стало звичним, що деякі люди розмовляють, вживаючи ненормативну лексику. Вони не завжди звертають увагу на тон розмови і слова, що використовують. Вживати лайливі слова для вираження своїх емоцій стало сьогодні не соромно. В сучасному світі це стало нормальним явищем. Мене особисто це лякає. Тому я хочу навести кілька переконливих, на мою думку, аргументів, які підтвердять, що нецензурної лексики треба уникати.
По перше, мова – обличчя людини. За тим, як людина розмовляє, ти можеш оцінити її розумовий та культурний розвиток. Згадайте вислів Сократа: «Заговори, щоб я тебе побачив». Сьогодні ми спостерігаємо, що безкультур’я стає нормою поведінки, сприймається як звичне явище. Дуже страшно уявити, що чекає на суспільство через декілька років. Люди повинні контролювати себе, розвивати своє мовлення, підвищувати свій культурний рівень. Для цього потрібно покращити систему виховання в суспільстві.
По друге, мова – елемент культури. Українська мова є однією з наймилозвучніших мов світу. Навіщо ж тоді ми знебарвлюємо, забруднюємо її такими бридкими словами. Що ми залишимо майбутньому поколінню? Якщо вже зараз в мережі Інтернет, коли вводиш в рядок пошуку слова: «Словник математичних термінів», отримуєш пропозицію «Словник українських матюків» або ж «Тлумачний словник матюків». При цьому це «прикрашають» такими фразами, як: «Матюки, які роблять з тебе українця». Хіба для того, щоб бути українцем потрібно лаятись? Думаю, було б краще зберегти нашу чисту українську мову, а не розмінювати її на слова, які просто ріжуть вуха. Нецензурна лексика – свідчення низької культури. Тому в суспільстві потрібно викорінювати безкультур’я і бездуховність.
Я розумію, що це не просто. Необхідно, на мою думку, починати з владних структур. Коли вже наші політики перестануть піаритись перед новими виборами, а почнуть щось реальне робити на благо народу, який їх обирає.
Мені здається, що проблема низького рівня культури в нашому суспільстві пов’язана з дуже низьким рівнем життя людей. Бідній людині, яка виживає на мізерну пенсію чи зарплату, не до високої культури. Хотілось би, щоб наша країна розвивалась економічно, щоб люди не їхали за кордон в цивілізовані країни. Якщо буде стабільність, люди заживуть краще, зникнуть негативні явища в нашому суспільстві, як то нецензурщина, або щось інше.