ЖВПФК

Читацька конференція

Читацька конференція
за романом Г.Гусейнова
«Одіссея Шкіпера та Чугайстра»

Формування читацького досвіду та якостей вдумливого читача – неодмінна умова виховання ерудованого, інтелектуального й духовно розвинутого майбутнього фахівця. В нашому коледжі цьому питанню приділяється належна увага як на уроках літератури, так й в позааудиторній виховній роботі.
Впродовж тривалого часу, з лютого 2011 року, бажаним гостем в коледжі є відомий український письменник, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка, редактор журналу «Кур’єр Кривбасу» Григорій Гусейнов. Всі книги, які є у колежанській бібліотеці, подаровані автором. В нашому місті жодна з бібліотек не має такого зібрання творів письменника.

4 листопада у конференцзалі промислового коледжу відбулася читацька конференція за романом Г.Гусейнова «Одіссея Шкіпера та Чугайстра». Твір присвячено подіям Другої світової війни на території Україні, тому автор назвав його окупаційним романом.
«Одіссея Шкіпера та Чугайстра» — драматична з елементами фантастики історія двох старшокласників та собаки Чугайстр, що розгортається у степовому українському місті під час війни. Події війни ми бачимо очима головного героя, підлітка Шкіпера. Це історія про непросте і не надто щасливе перше кохання, розповідається в романі про розстріл євреїв, Голокост, жорстокість поліцаїв, вербування і відправлення людей на роботи до Німеччини та інші переваги окупаційного режиму.
Книга Г.Гусейнова засвідчує відомі істини, що жити ізольовано від світу, охопленого безжалісною, нещадною війною, не вдається нікому.


В читацькій конференції взяли участь студенти 1 – 2 курсів і викладачі коледжу. З доповідями виступили першокурсники: Дар’я Цендра, Анастасія Бойко, Ілона Щербина, Анастасія Бондаренко, Дмитро Сувора, Ярослав Слєсарь, Данило Тараненко, Вадим Дробітько, Родіон Кошовий. Згадали на конференції й про події на Сході України. Студенти Артем Колодяжний, Олександр Скрипник, Нікіта Піндюрін прочитали вірші, а Владислав Петрик – виконав пісню.
Тема війни нікого з присутніх не залишила байдужим. Конференцію було присвячено 75-річчю визволення України від фашистських загарбників.

Степаненко Наталя Миколаївна,
викладач літератури