ЖВПФК

Студентська науково-практична конференція «Спадщина нобелівських лауреатів у сфері економіки»

 15 квітня 2019 року в ЖВПК ДНУ пройшла науково-практична конференція «Спадщина нобелівських лауреатів у сфері економіки». Її організатором виступила циклова комісія економічних дисциплін. Метою конференції  було обмін інформацією про теоретичні, наукові та практичні здобутки у сфері економіки, які були відзначені премією Державного банку Швеції пам’яті Альфреда Нобеля.

Відкрила конференцію викладач економічних дисциплін Морозова Жанна Олександрівна, яка наголосила на тому, що сучасна економіка функціонує у глобальних, техніко-екологічних, соціальних, політико-міжнародних рамках, а також бурхливого розвитку інформаційних технологій, під впливом яких формуються і еволюціонізують економічні погляди та теорії.  Премія Державного банку Швеції пам’яті Альфреда Нобеля — це найважливіша та найпрестижніша відзнака людства. Вона привертає увагу до наукових відкриттів у сфері економіки, показує наскільки якість й інтенсивність наукових відкриттів співвідноситься із технічною базою університетів та інститутів, умовами праці науковців у різних державах світу.

Учасники конференції, а це студенти спеціальності «Економіка», відзначили, що усі лауреати Нобелівської премії є представниками кращої частини наукової інтелігенції світу. Їх відрізняє висока освіченість, яскраво виражені здібності та оригінальність мислення, органічно властиве прагнення і вміння пов’язувати науку з життям, потреба перетворювати знання у практику. Завдяки такому підходу, а також завдяки вимогливій процедурі діяльності Нобелівського комітету, людство пізнало цілий ряд актуальних концепцій, проектів, ідей, що мали, і без сумніву, матимуть безпосередній вихід як на теорію чи методологію, так і на реальне господарство.

Студенти продемонстрували свою комп’ютерну підготовку та вміння працювати з програмами Power Point,  Microsoft Office, використовувати ресурси та сервіси Інтернету. Доповіді учасників конференції супроводжувалися цікавими слайд-шоу, які не залишили байдужими аудиторію присутніх.

На завершення Морозова  Ж.О. зазначила, що Україна формально не має своїх Нобелівських лауреатів, у тому числі й у сфері економіки. Наша держава поки що не дістала визнання нобелівських установ, але вони не обділили увагою вихідця з української землі: Семена Кузнеця (Саймон Сміт), завдячуючи якому економіка оформилася у повноцінну науку зі своїми правилами та закономірностями.

Сучасні докорінні зміни в суспільстві відкривають нові перспективи для талановитих та обдарованих людей.  Тому, головне — стимулювати у студентів сприйнятливість до нововведень, ініціативність та інтерес до актуальної науково-дослідницької творчості, а також  сприяти вдосконаленню якості вищої освіти.