ЖВПФК

Кримінальна відповідальність за вчинення терористичного акту

Визначення поняття

Терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами, міжнародними організаціями, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста), а також погроза вчинення зазначених дій з тією самою метою. (стаття 258 Кримінального кодексу України).

Об’єкт злочину

Об’єкт злочину: Громадська безпека

Об’єктивна сторона

Об’єктивна сторона злочину визначена у наступних формах:
1)Застосування зброї.
2)Вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків.
3)Погроза вчинення зазначених дій.
Кваліфіковані форми терористичного акту:
-вчинення його повторно;
-вчинення його за попередньою змовою групою осіб;
-заподіяння значної майнової шкоди;
-заподіяння інших тяжких наслідків. (частина 2 статті 258 Кримінального кодексу України)

Особливо кваліфікована форма терористичного акту — загибель людини, тобто смерть хоча б однієї людини в наслідок терористичного акту. (частина 3 статті 258 Кримінального кодексу України)

Суб’єкт злочину

Суб’єкт злочину: осудна особа, яка досягла 14-річного віку.

Суб’єктивна сторона злочину

Прямий умисел та хоча б одна спеціальна мета, як то:
— порушення громадської безпеки;
— залякування населення;
— провокації воєнного конфлікту або міжнародного ускладнення;
— впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста). (частина 1 статті 258 Кримінального кодексу України)

Відповідальність за вчинення терористичного акту

За частиною 1 статті 258 Кримінального кодексу України — позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

За частиною 2 статті 258 Кримінального кодексу України щодо повторного вчинення терористичного акту або за попередньою змовою групою осіб, або якщо терористичний акт призвів до заподіяння значної майнової шкоди чи інших тяжких наслідків — позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

За частиною 3 статті 258 Кримінального кодексу України щодо загибелі людини — позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Особа звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною 1 статті 258 Кримінального кодексу України в частині погрози вчинення терористичного акту, якщо вона до повідомлення їй про підозру у вчиненні нею злочину добровільно повідомила правоохоронний орган про цей злочин, сприяла його припиненню або розкриттю, у разі якщо внаслідок цього і вжитих заходів було відвернено небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо в її діях немає складу іншого злочину.

Джерело https://wiki.legalaid.gov.ua/error: Content is protected !!